Su Kaçağı Tespiti İzmir Buca

su kaçağı tespiti izmir buca

Su Kaçağı Tespiti izmir bucaSu kaçağı tespiti önceleri fayanslar kırılarak ve neredeyse eve ciddi hasarlar vererek yapılıyor buna rağmen bazen bulunamaz; günümüzde teknolojinin de imkânlarıyla kırmadan su sızıntısı tespiti yapılabiliyor. Böylece nerede ise hasarsız şekilde ve en ekonomik yollardan su sızıntısı bulma işlemi gerçekleştiriliyor.

Tüm binalarda çok sık görünen sorunların başında su kaçağı geliyor. Borularda özellikle gece saatlerinde 15 bar ın üzerinde bir basınç geliyor ve basınç düşürücü vana da yok ise; yüksek basınç sonucu su kaçağı oluşturabiliyor. Sorun eğer yeni binalarda meydana geliyorsa tesisat sistemlerini üreten firma hatasından ya da usta hatasından ortaya çıkabiliyor.

Binada su kaçağı  olduğunun bazen herkes tarafından anlaşılabilen bazen de sadece için uzmanlarının anlayabileceği belirtileri olabiliyor. İşin uzmanlarının anlayabileceği belirtiler arasında tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi bulunuyor. İşin ustaları, teknolojinin yardımı ve tecrübesi ile suyun sızıntı yaptığı yeri tespit ederek buradaki sorunu çözer.   Konut sahibinin bile anlayabileceği su kaçağı tespiti ise tüm vanalarla bataryalar kapalıyken sayacın kontrol edilmesi işlemi. Eğer vanalar kapalıyken su sayacının göstergesi çalışmaya devam ediyorsa ve sayaçta bozuk değilse bu su sızıntısı olduğunun diğer bir belirtisidir.   Su kaçağı tespiti İzmir Buca Su sızıntısının başka bir belirtisi ise ay sonlarında gelen faturaların daha önceki faturalara göre 2-3 misli fazla gelmesidir.   Su sızıntısı gözle görülemeyecek kadar küçük bile olsa cihazlarla tespit ediliyor. Duvarlarda veya yer döşemelerinde meydana gelen ıslaklık, küflenme boyada ve yüzeyde meydana gelen renk değişimleri de su sızıntısı ihtimalini güçlendirdiği için kontrol edilmeli gerekirse onarılmalı.

su kaçağı tespiti izmir bucaKırmadan su kaçağı tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti kameralı görüntüleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı bulma yönteminde yapıyı kırmaya gerek kalmadan yüzeysel dedektör ile su kaçağı yapan bölge tespit ediliyor. Bu tespit esnasında ise suyun sızıntısına göre cihazlar kullanılıyor.

Su kaçağı tespit izmir buca hizmeti veren firmalar bu hizmeti kırmadan ve dökmeden garantili bir şekilde vermek için su sızıntısını nokta tespiti yaparak buluyorlar. Nokta tespiti ise dinleme aletleri ve kameralar vasıtasıyla mümkün oluyor.   Su borularında meydana gelen yüksek basınç ise patlaklara yani su tesisat kaçaklarına yol açıyor. Binanın tüm tesisatını etkileyen kaçaklar da gelişen tesisat teknolojinin yardımıyla giderilerek tesisattaki sorun çözülüyor. Yaşanılan su kaçağı genel olarak usta hatalarından, üst kattan alt kata akan su sızıntısı da genellikle kaynak hatalarından meydana geliyor. Nadiren de olsa fabrika hatalarından da meydana gelen sızıntı ve kaçaklarboruları görüntüleyen kameralar sayesinde noktasal olarak tespit edilerek gerekli onarımlar yapılıyor.su sızıntısı,su kaçağı,su kaçakları,su kaçağı tespit,su kaçağı tespiti,su kaçağı tespiti izmir buca,su kaçağı tespiti izmir buca,su kaçağı tespiti izmir buca

Su Kaçağı Tespiti,Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı tespiti tıkanıklık açma  Su kaçağı tespiti,tıkanıklık açma,Eskimiş olan su tesisat borularında genellikle su kaçakları oldukça fazla meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra yeni yapılan binalarda da tıkanıkların meydana getirdiği yıpranmalardan dolayı da yine su kaçakları meydana gelebilmektedir. Su sızıntıları sadece küçük bir sorun değil önlenmediği takdirde yaşam alanlarınızda büyük bir sorun meydana getirecek derecede ilerleyebilmektedir. Bu yüzden de su sızıntısını fark ettiğiniz andan itibaren hemen bu konuda uzman bir ekip ile çalışan ve hizmetlerini sadece son teknoloji cihazlar aracılığı ile sunan İzmir Su Kaçak Tespiti  firmamız ile gerçekleştirebilirsiniz. Su sızıntısı bulma işlemlerimizde öncelikli olarak akustik dinleme cihazlarını tercih etmekteyiz. Bu cihazlar sayesinde ise suyun en küçük bir noktadan bile sızıyor olması tespit edilebilmektedir. Su sızıntısı sorunlarına sorunun ana kaynağının tespit edilememesi her zaman eksik bir uygulama yapılmasına neden olmaktadır. Şunu unutmamakta fayda olacaktır. Su sızıntılarında nokta atışı yaparak sadece sorunun meydan geldiği sızıntı noktasının tespit edilmesi en iyi ve sağlıklı sonucu almanız için oldukça önemlidir. Eğer küçük ve oldukça derinde olan su sızıntısı sorunu ile karşı karşıya isek uzman ekibimiz su sızıntılarını bulmak için kameralı görüntüleme cihazlarını tercih etmektedir. Bu sayede de hasarın meydana geldiği nokta da tespit edilebilmekte ve bunun yanı sıra en önemli konulardan birisi de hasarın tespit edilebilmesidir. Duvarlarda su izleri, küf, nemlenme su sızıntısının habercisidir.

Son teknoloji cihazlar kullanılarak tespit edilen su sızıntıları kesinlikle onarım için de bizlere en doğru ve net bilgileri verdiği için de yapılan onarımlar daha garantili olmaktadır. Sizler de evinizde bazı noktalara dikkat ederek evinizde su kaçağı olup olmadığını anlayabilir ve hemen firmamız ile iletişime geçerek su kaçağı ve su sızıntısı sorununuza bir çözüm üretebilirsiniz. Öncelikli olarak tüm su musluklarını ve vanalarınızı kapalı iken hala su saatiniz dönmeye devam ediyorsa muhtemelen su tesisatınız içinde bir yerlerde yani gözle görülmeyen yerlerde bir sızıntı olabilir. Bunun yanı sıra kombinizdeki su barı sürekli olarak düşüyorsa yine bu da su sızıntısı olabileceği sinyalini vermektedir. Rutubet ve nem kokusu da yine su kaçağı ve sızıntısının gözle görülür sonuçları arasında yer almaktadır.

tıkanıklık açma Robotla Tıkanıklık Açma

 İzmir Su Kaçak Tespiti firması olarak tıkanıklık meydana gelen boru tesisatlarını robot cihazlarımız ile kısa süre içinde kolaylıkla açabilmekteyiz. Gerek lavabo gerekse tuvalet gibi tıkanıkların sıklıkla meydana geldiği yerlerdeki tıkanıkları artık kesinlikle eski yöntemleri kullanarak değil sadece robot cihazlarımızı kullanarak açmaktayız. Sizler de tıkanıklık sorunu yaşıyorsanız kesinlikle artık bu sorunları evinizde kendi başınıza çözmeye kalkmayınız. Çözümü oldukça kolay olan tıkanıklık açma sorunlarınızda firmamız uzman bir kadro ile birlikte çalışmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle evinde tıkanıklık meydana gelen müşterilerimizin en büyük endişelerinden birisi de kırma ve dökme gibi işlemlerin yapılacağı korkusudur. Bu yöntemlerin artık oldukça eskide kaldığını belirtmek isteriz. Yapmakta olduğumuz uygulamalarda kesinlikle sadece tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma gibi işlemler için üretilmiş olan cihazları tercih etmekteyiz. Kameralı ve görüntülü cihazlarımız sayesinde öncelikli olarak tıkanıklığın meydana geldiği yerlerdeki nedeni ve tıkanıklığın meydana getirdiği hasarın boyutunu net bir şekilde tespit edebilmekte ve görüntüleyebilmekteyiz. Bu sayede de uygulama yapacağımız çözüm için tercih edeceğimiz cihazımızı da tespit edebilmekteyiz. Robotla tıkanıklık açma kesinlikle çalışmak istediğiniz firmanın uygulamakta olduğu işlemlerden birisi olmalıdır. Bunun için de cihazlar ile çalışmayan bir firma ile çalışmayı kesinlikle kabul etmeyiniz. sukaçağı tespiti,tıkanıklık açma,sukaçağı tespiti,tıkanıklık açma,sukaçağı tespiti,tıkanıklık açma,sukaçağı tespiti,tıkanıklık açma,sukaçağı tespiti,tıkanıklık açma, su kaçağı,su kaçağı,su kaçağı